Herbata

Herbata
Zdrowe herbaty

piątek, 27 stycznia 2012

Ospa wietrzna (borelioza) - objawy

Wstępne objawy zakażenia ospą wietrzną niestety wyglądają podobnie jak w przypadku grypy. Do zachorowań najczęściej dochodzi wczesną wiosną i późną zimą. Osoby zarażone skarżą się na gorączkę 37-40C, bóle stawów, a także ogólne pogorszenie nastroju. Jednakże należy podkreślić fakt, iż są to tylko objawy wstępne, które przekształcają się w trakcie choroby.


Na samym początku na skórze chorej osoby pojawiają się małe czerwone plamki. Te z kolei formują się w grudki, a następnie w pęcherzyki wypełnione cieczą. Ostatnim stadium choroby jest pojawienie się krosty, która przeradza się w strup. Po kilku dniach odpada on od powierzchni naszej skóry. Cykl ten trwa około 5-7 dni. Zmorą osób zakażonych jest również bardzo uciążliwy świąd, który towarzyszy pojawieniu się zmianom skórnym. Wykwity pojawić się mogą w różnych miejscach. Najczęściej spotkać je można na tułowiu i twarzy, nieco mniej występuje na kończynach. Na samym początku choroby często dochodzi do pojawienia się wykwitów, zmian na owłosionej skórze głowy.Powikłania

Niestety w przypadku ospy wietrznej, tak jak i wielu innych chorób, dojść może do powikłań, których przykładem jest zliszajowacenie lub półpasiec. U dzieci ospa wietrzna przebiega na ogół spokojnie, według standardowego schematu. W przypadku osób dorosłych bywa nieco ciężej.


I pamiętajmy ... zdrowie jest najważniejsze!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz