Herbata

Herbata
Zdrowe herbaty

środa, 1 lutego 2012

Ospa wietrzna (borelioza) - leczenie

Ospa wietrzna jest najczęściej zauważana dopiero, gdy u dziecka wystąpi charakterystyczna wysypka. W takim przypadku nie można zrobić nic więcej, jak tylko przejść chorobę, która może utrzymywać się nawet 3 tygodnie. Choroba taka jak wietrzna ospa wbrew pozorom może dać nam się we znaki. Nie wolno pod żadnym pozorem bagatelizować tej dolegliwości. Sprawdź jak można łagodzić objawy, spokojnie przebyć tą chorobę.

Leczenie ospy wietrznej jest raczej skierowane bardziej ku złagodzeniu świądu. Osoba chora w czasie gorączki musi leżeć w łóżku. Wskazane są też częste kąpiele w płynach odkażających i zmiana ubrania. Kąpiel, najlepiej by odbywała się w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (łyżeczka na 1litr) lub siemienia lnianego. Osoba chora powinna również dostawać leki przeciw gorączkowe. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać aspiryny. To spowodować może wystąpienie zespołu Reye’a.
W przypadku, gdy zostanie zaobserwowane zakażenie wykwitów, koniecznie udaj się po pomoc do lekarza. Niestety w tym przypadku może zajść konieczność użycia antybiotyku w formie maści, kremu lub podawanego doustnie. Tego typu działania na pewno uchronią dziecko przed powstaniem nieprzyjemnych blizn.


Acyklowir
Osoby, które borykają się z zaburzeniami odporności powinny stosować Acyklowir. Jest to lek przeciw wirusowy. Skraca on czas choroby i zapobiega powikłaniom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz